Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Egzamin Zawodowy

Treść

Informacje na temat egzaminu zawodowego z Geodezji:

 

Po ukończeniu poszczególnych etapów nauki przychodzi czas na udowodnienie sobie i komisji e czas poświęcony na naukę został wykorzystany we właściwy sposób, czas kiedy możesz pochwalić się wszystkimi umiejętnościami z Geodezji, które zdobyłeś w szkole.

Jeśli pracowałeś systematycznie i chciałeś zdobywać wiedzę NIE BÓJ SIĘ - będzie to ciekawe doświadczenie - w końcu będziesz się mógł wykazać i pokazać na co Cię stać.

Denerwujesz się? Spokojnie - nic nie może Cię zaskoczyć! - nasza Szkoła świetnie potrafi przygotować zarówno do części teoretycznej, jak i praktycznej. Jedyne co musisz zrobić to chcieć!

Zajęcia są prowadzone w taki sposób żeby przygotować Cię do pracy w zawodzie, kontynuowania nauki na studiach wyższych ale również do tego żebyś zdał Egzamin Zawodowy i otrzymał upragniony dokument:

 

 

W cyklu kształcenia zdobywać będziesz trzy kwalifikacje:

B.34: "Wykonywanie pomiaró sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowanie wyników pomiarów" (egzamin po drugim roku nauki)

B.35: "Obsługa geodezyjna inwestycji budowlanych" (egzamin po trzecim roku nauki)

B.36: "Wykonywanie prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami" (egzamin w połowie czwartego roku nauki)

 

Wiesz już teraz, że nie musisz obawiać się egzaminu. Teraz dowiesz się jak on wygląda, co sprawdza i co będziesz musiał podczas niego zrobić:

Egzamin składa się z dwóch etapów:

I Etap - pisemny jest przeprowadzany w formie testu:


 

Zadania egzaminacyjne sprawdzają wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w danym zawodzie. Będziesz musiał odpowiedzieć na 40 pytań - z czego aby zdać - przynajmniej na 20 z nich poprawnie (próg zaliczenia wynosi 50%)

 

II Etap - praktyczny polega na wykonaniu zadania egzaminacyjnego, sprawdzającego praktyczne umiejętności z zakresu kwalifikacji w danym zawodzie.


 

Ten etap sprawdza więc praktyczne umiejętności, poprzez zaprojektowanie realizacji pewnych prac oraz wykonanie ich za pomocą sprzętu geodezyjnego. W tym etapie próg zaliczenia wynosi 75%

Nie przejmój się jednak - na sprawdzianach nie miałeś wcale dużo łatwiej ;-D Wszystkie ćwiczenia oddawane prowadzącym wykonywałeś w taki sam sposób, w jaki teraz będziesz musiał stawić czoła zadaniu egzaminacyjnemu, więc jesteś świetnie do tego przygotowany!

 

Wiesz już zatem z grubsza jak wygląda Egzamin Zawodowy i że nie musisz się go bać. Teraz pozostało Ci tylko zapoznanie się z materiałami udostępnionymi przez nauczycieli oraz solidna nauka, a na Dyplomie znajdą się same oceny na 100% POWODZENIA!

 


 

2081746