Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Wiadomości

Wiadomości

Treść

NASZA SZKOŁA W AKCJI ŚWIĄTECZNEJ: DOBRO JEST W MAŁOPOLSCE

W dniu 22.12. 2019r. przy gorlickim Ratuszu w rynku, nasza szkoła wzięła udział w akcji Samorządu Województwa, przebiegającej pod hasłem: DOBRO JEST W MAŁOŁOLSCE, poprzez którą mieszkańcy całego regionu mogli skosztować tradycyjnych ręcznie wyrabianych specjałów świątecznych, do których należały: krokiety z kapustą i grzybami, gołąbki, asortyment pierogów w tym ze śliwką suszoną a także kluski z makiem, kapusta z grochem, łazanki z grzybami oraz pierniczki lukrowane.

Smakołyki zostały wykonane przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli Warsztatów Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2 w ZSZ Gorlice i rozdawane w ramach ósmej edycji Wieczerzy Wigilijnej na płycie Rynku, której organizatorem była p. Iwona Budziak.

W czasie jarmarku odbyła się również aukcja prac z piernika, wykonanych przez uczniów ZSZ, którzy przekazali je dobrowolnie na akcję charytatywną, z której całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 6 - letniego Maksymiliana Szpyrki z Zagórzan.

Małopolskie Jarmarki Bożonarodzeniowe organizowane współcześnie to powrót do tradycji targowych sięgających XIV wieku – odbywały się również w Wadowicach, Krakowie, Myślenicach, Miechowie.

Warto podkreślić, że na jarmarku byli również obecni członkowie Sieci Dziedzictwo Kulinarne Małopolska, a stoiska - a było ich ok.40 - uginały się pod ciężarem bogactwa innych małopolskich przysmaków, zarejestrowanych przez członków tejże sieci. W bogatej ofercie kulinarnej małopolskich wystawców każdy znalazł coś dla siebie - kiszonki i susze, tradycyjne pieczywo, sery i wędliny – nie zabrakło także słodkich specjałów: miodów, przetworów owocowych i wybornych wypieków.

Każdy z odwiedzających mógł również skosztować pysznych i aromatycznych specjałów kuchni regionalnej przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz się w nie zaopatrzyć. Dobra nie zabrakło.

Dzięki zabawom scenicznym i koncertowaniu dopisała świąteczna atmosfera - było wesoło i świątecznie a każdy, kto odwiedził tegoroczny jarmark mógł zrobić sobie pamiątkowe anielskie zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej świątecznej ścianki – zachęcały do tego białe, wykonane z koronki skrzydlate anioły.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji, Kierownictwu oraz wszystkim nauczycielom i uczniom ZSZ, którzy zaangażowali się w w/w akcję na rzecz mieszkańców Powiatu Gorlickiego.

 

 

1381219