Przejdź do treści
Banner Szkieletor
Przejdź do stopki

Wiadomości

Wiadomości

Treść

Uczniowie naszej szkoły – Kacper Cudek, Jakub Milan, Kacper Pałys, Fabian Prokop oraz Kamil Gucwa z klasy 2aT wraz z opiekunem – Panią Justyną Chybińską 6 czerwca 2024 r. uczestniczyli w Konferencji historycznej – „Rok 1944” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Szymbarku oraz Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Konferencja poświęcona była wydarzeniom związanym z wysiłkiem zbrojnym Polaków w 1944 roku w kraju i poza jego granicami. Miała również na celu upamiętnienie 80. rocznicy potyczki partyzanckiej, która miała miejsce 26 czerwca 1944 roku w Szymbarku.

Podczas konferencji prelekcję wygłosili – Pan dr Sławomir Mrozek z ZSZ w Bieczu, Pan Michał Masłowski z IPN oddział w Krakowie, Pani Beata Kluk – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Szymbarku oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szymbarku – Pan Marek Dziedziak.

Po zakończeniu konferencji udaliśmy się do partyzanckiego obelisku, przy którym odbył się krótki Apel Pamięci. Złożono tam również wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu.

 

Tekst: Justyna Chybińska

2081757